QMC-CRYODRLPF-133 ==> Cryogenic Deep Rejection Low Pass Filter | Up to 13.3 GHz | Gold Plated | > 40 dB High out of Band Rejection
Out of stock
  • Product Overview
  • Request a Quote
  • Product Overview
P/N: QMC-CRYODRLPF-133
Cryogenic Deep Rejection Low Pass Filter
Specifications:
  • > 40 dB High out of Band Rejection
  • Low Insertion Loss
  • Compact Design
  • Cryogenic Functionality (operates down to 10 mK)
  • Pass Band: Up to 13.3 GHz
  • 20 dB Rejection: 18.25 to 26.5 GHz GHz, 40 dB @ 20.5 GHz