QMC-CLCE-500AFBLK ==> Integrated LC Absorptive Infrared Filter | 500 MHz | SMA Female - Female Bulkhead | Gold Plated
In stock
  • Product Overview
  • Request a Quote
  • Product Overview
QMC-CLCE-500AFF
High Cut-Off Frequency Infrared Filter
Specifications:
  • Insertion loss 1 dB up to 400 MHz
  • Cutoff 3 dB @ 500 MHz, > 35 dB at 750 MHz
  • Based on integrated LTCC filter with magnetically loaded dielectric absorber Eccosorb CR 124
  • Impedance: 50 Ω